Nasze Parki - Zakład Zieleni Miejskiej - Katowice

Place i skwery

Place i skwery

Katowice to nie tylko piękne parki, ale także liczne place i skwery

Park Kościuszki

Park Kościuszki

Początki tego parku sięgają roku 1888, kiedy na obszarze 6 ha podmiejskiego lasu uporządkowano teren tworząc zalążek parku. W latach 1894-1895 zaczęto tworzyć Süd Park (Park Południowy), powiększając tym samym jego powierzchnie.

Park Zadole

Park Zadole

Trzeci co do wielkości park rekreacyjno-przyrodniczy w Katowicach, powstał na początku XX wieku z terenów Lasu Ligockiego, w dużej mierze park zachował do dnia dzisiejszego swój leśny charakter.

Park Giszowiec

Przepiękny park o powierzchni 33 781 m kw. położony w środkowej części unikatowego w skali europejskiej osiedla górniczego, które powstało w latach 1907-1910 dla pracowników kopalni "Giesche" (obecnie KWK "Wieczorek").

Park w Murckach

Park stanowi część kompleksu Lasy Murckowskie, stąd leśny charakter jego zadrzewionych fragmętów. Bogata oferta wypoczynkowo - kulturalno - sportowa sprawia, iż mieszkańcy dzielnicy Murcki spędzają tutaj sporo wolnego czasu.

Katowicki Park Leśny

Katowicki Park Leśny (jest to oficjalna nazwa, na podstawie Uchwały Nr LII/1071/10 Rady Miasta Katowice z dnia 25.10.2010r.) jest największym obszarem zielonym Katowic, powierzchnia jaką włada w tym rejonie Zakład Zieleni Miejskiej to 918 658 m kw.

Informacje kontaktowe

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach

ul. Tadeusza Kościuszki 138
40-523 Katowice

tel. 32 251 77 51
e-mail: kontakt@zzm.katowice.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 32 251 77 51
e-mail: kontakt@zzm.katowice.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony