Katowicki Park Leśny

Katowicki Park Leśny (jest to oficjalna nazwa, na podstawie Uchwały Nr LII/1071/10 Rady Miasta Katowice z dnia 25.10.2010r.) jest największym obszarem zielonym Katowic, powierzchnia jaką włada w tym rejonie Zakład Zieleni Miejskiej to 918 658 m kw.

Od typowych parków miejskich odróżnia go pierwotna forma znacznej jego części, a także wyjątkowo dużo możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu (rolkostrada, ścieżki rowerowe, place zabaw, boiska). Część zachodnia parku użytkowana jest wspólnie z Lasami Państwowymi - Nadleśnictwem Katowice, tutaj zadania Zakładu ograniczają się do utrzymania alejek, zbierania nieczystości, konserwacji ławek, koszy na śmieci, natomiast Nadleśnictwo prowadzi gospodarkę leśną na w/w terenie.

Na terenie parku znajdziemy sieć stawów, staw kąpielowy, staw "kajakowy", place zabaw, stoliki szachowe, korty tenisowe.

Od kwietnia do października odbywają się tutaj imprezy kulturalne - koncerty, festyny, spotkania z artystami, imprezy sportowe - zawody w biegach, kolarstwie, wędkarskie itp.

Znakomita lokalizacja parku oraz jego atrakcyjna infrastruktura powodują, iż każdego dnia spotykamy tutaj osoby spacerujące i uprawiające sport.

Od kwietnia do października odbywają się tutaj imprezy kulturalne - koncerty, festyny, spotkania z artystami: Off Festival Katowice, May Music Festival, Koncerty na Dzień Dziecka. imprezy sportowe - zawody w biegach, kolarstwie, wędkarskie itp.: Półmaraton Katowice, Bieg 24 godz., zawody kolarstwa górskiego.